Prosinec 2009

Eragon

23. prosince 2009 v 7:04 | ajjii |  Eragon
Ahojka všichni! Jak už Hvězdná kniha, tak i Eragon, Eldest a Brisingr, jsou má nejoblíbenější trilogie(zatím ;) ) .... Brising si přeji na Vánoce, a doufám, že ho dostanu!!! Teď čtu Eragona po 2 :D Abych věděla, jak a na co 3 navazuje :D :D :D už je to pěkně dlouho, co jsem to dočetla :D Film mám na DVD.... :D Můžu říct, že i když je film super.... není podle knihy :-( nejvíce mě ve filmu zklamala Arya, která má být černovlasá a celkem i Eragon-ve filmu má dooost velké ego...... Jinak Brom-tak u toho no coment :D Nejvíce se mi líbí, jak dává ve filmu Eragonovi zabrat :D a ty je ho komenty :D :D ,,, Safira-tak ta je doopravdy úžasná... ,,Že Maličký?"
In the movie:

Jaguár

20. prosince 2009 v 19:50 | ajjii |  Pictures

Hvězdná kniha-Moje ilustrace

18. prosince 2009 v 20:57 | ajjii |  Hvězdná kniha
Ahojka lidičky! Tady je můj obrázek, jak by mohl vypadat obal k Hvězdné knize :D
Nahoře: Kadehar (vlevo) Thunk(vpravo)
Zleva: Gontrand, Ambra, Guillemot, Corallie, Romarik - K prvnímu dílu-Hvězdná kniha Mistr
Kadehar X)

Hvězdná kniha!

12. prosince 2009 v 23:13 | ajjii |  Hvězdná kniha
Ahojka lidičky! Knižka Hvězdná kniha je opravdu MEGA Skvělá-a to je ještě malé slovo... S Eragonem je na 1.místě mého nejbooks žebříku!!!!!!!! A tak teď trochu obrázků, jak vypadá obal v češtině, ale také ve francoužštině a EN ;)

Všechno začíná knihou 1: Mistr Kadehar!
Obsah:

Jen málokdo ví o existenci země Ys, která se nachází napůl cesty mezi skutečným světem a krajinami Světa nejistoty, zalidněného podivuhodnými bytostmi i obludami či tajemnými kmeny. Ys se ve všech směrech podobá našemu světu-až na to, že stejně běžné jako počítače a promítací sály kin jsou tam i rytíři v plné zbroji a čarodějové, jež mají udivující schopnosti.
Guillemot z Troilu je yský chlapec, plachý a tak trochu snílek. Kde se vzal jeho mimořádný talent pro čarodějnictví, které ho vyučuje Mist Kadehar? Co se stalo s Hvězdnou knihou, která obsahuje tajemství nejmocnějších kouzel a zaklínadel? Proč byla unesena Guillemotova nejhorší nepřítelkyně Aghata z Balagru? Do pátrání po pravdě zapojí Guillemot své věrné a nerozlučné přátele Romarika, Gontranda, Coralii a statečnou Amru. Společně projdou bránou, která vede do podivuhodného světa plného nástrah...


Pokračuje to knihou 2: Pán Sha
Obsah:
Po neuvěřitelných dobrodružstvích ve Světě nejistoty se Guillemot vrací do kláštera Gifdu, aby tu pokračoval ve studiích magie. Řád Guilde se rozhodne vypravit oddíl čarodějů v čele s Kadeharem proti démonickému Stínu. Útok je však odražen a většina ačarodějů zahyne. Mistr Kadehar je obviněn z odpovědnosti za neúspěch a uprchne (špatné slovo-to by znamenalo, že je zbabělec, ale ono to tak vůbec není ;) ... více v knize) Tajemná bytost, Pán Sha, se objeví v Gifdu, kde hledá Guillemota. A toho spolu s jeho přáteli a mladým čarodějem Bertramem uvězní zrádný král Koriganů...
Je v Guildu zrádce? Najde se Hvězdná Kniha, která je zárukou míru v zemi Ys? Kdo se skrývá za tajemným Pánem Sha? Guillemot bude potřebovat všechny schopnosti čarodějnického učně, aby prošel svými dobrodružstvími ve zdraví...

A bohužel to končí 3: Tvář vládce stínu
Obsah:

Novinka zasáhla zemi Ys jako úder blesku: Stín unesl Guillemota, Stín-nejhrozivější nepřítel, jakému se kdy musel postavit! Chce se dostat k posledním kouzlům ve Hvězdné Knize, a proto chlapce vězní. Je otázka, zda se Guillemotovi přes všechny vyjímečné schopnosti podaří odolat této hrozivé moci, která se připravuje na ovládnutí tří světů....Začíná boj na žívot a na smrt.
MEzitím se armáda rytířů, vedených Kadeharem, spojí se svobodnými obyvateli Světa nejistoty. Společně se vydají hledat čarodějova učně. Zachránit ho chtějí také jeho přátelé, kteří se za ním tajně vydají. Podaří se jim přijít včas?To jsou prosím pěkně všechny 3 knihy trilogie Hvězdná kniha! Tyhle knížky čtu po 2 a mimochodem je to 1.kniha, kterou čtu povícero-kdo začne číst 1, nemůže si pomoci a musí přečíst i dvojku a z 2 hned na 3-protože to krásně navazuje- a kdo si přečte 3 chce i 4....ta bohužel není :-( Ale 3-jak je napínavá, tak je i krásná-dalo by se říct i romantická-ale velké akce romantické nečekejte ;) ... i když ;) :D
Já bych si hoooodně přála, aby někdo tuhle trilogii natočil X)!!!!!!!!!!!!!!!!
A teď mé obrázky ;) X)

Snad mistr Kadehar :D (PS: Pro mě je Mistr Kadehar opravdovej MISTR!!! Je to moje nejoblíbenější postava! Někdy snad přísná, ale také hodně citlivá , chytrá, ,upřímná a vnímavá!
A staršně mě mrzí, že takové kouzla jako jsou v téhle knize nemohou být doopravdy a já se nemůžu stát čarodějnou učenkyní X) )
A teprve rozkreslená pětice kamarádů X) Prosím: Hlavně nesmát! :D

Tuhle knihu opravdu doporučuji!!! X)

Martin Chodúr

7. prosince 2009 v 21:07 | ajjii |  Martin Chodúr
Idoly: Tom Jones, Frank Sinatra, Elvis Presley, Joe Cocker, Tina Turner, Marvin Gaye, David Bowie, Scott Walker

Popis: Absolutně odhodlaný multiinstrumentalista a blázen do hudby, který potřebuje pomoct

Úspěchy: Odmaturování se samýma jedničkama :-)

Záliby: Zpěv a hudba v jakékoli podobě, nakupování desek a cédéček, angličtina v jakékoli podobě, čtení anglických knih

Hlasujte pro Martina pomocí SMS ve tvaru STAR 10 na číslo 906 06 13.

Co zpíval:
1. semifinále: Tom Jones - Venus
2. semifinále: Karel Gott - Lady Carneval
3. semifinále: Leonadr Cohen/Jeff Buckley - Hallelujah

1. finále: Elvis Presley - A Little less conversation
2. finále: Michael Bublé - Feeling good
3. finále: Michael Jackson - Billie Jean
4. finále: Aerosmith - Crazy
5. finále: Karel Gott - Oči sněhem zaváté
duet s Bendigem: George Michael & Elton John - Don't let the sun go down on me
6.finále:R.E.M, Lenny Kravitz
7.finále:Michael David-Každý mi tě lásko závidí
West side story-Maria

Elfka-Ochránkyně přírody a lesa

6. prosince 2009 v 19:56 | ajjii |  My pictures
Lidičky! Tady je můj nejnovější obrázek... Elfka se mi sama vnutila jak do hlavy, tak z hlavy na papír.... Měla by to být ochránkyně přírody a lesa..... A kdo chce a zná knihu Eragon..... (opravdu podle knihy)....by to mohla být elfí princezna Arya! :-) Doufám, že se líbí ;)