životopisek Gerarda

13. července 2008 v 17:57 | ajjii |  Gérard Depardieu
Gérard se narodil jako třetí ze šesti dětí chudého kovodělníka. Prožil problémové dětství. Školu ukončil už ve dvanácti letech, často měl problémy se zákonem a proto utekl z domova. Až náhodou narazil na přítele, který studoval herectví na Theatre Nationale Populaire v Paříži a rozhodl se to také zkusit.

Už tehdy byl objeven jeho neobyčejný herecký talent a Gérard si hraní doslova zamiloval. Od té doby se objevil ve více než patnácti divadelních hrách. Před kamerou debutoval filmem LE BEATNIK ET LE MINET v r. 1965. V následujících letech si připsal na konto celou řadu zajímavých rolí. Po boku komika Pierra Richarda si zahrál v úspěšných komediích KOPYTO, UPRCHLÍCI a OTEC A OTEC. Postavy vážnějšího charakteru ztělesnil například ve snímcích POSLEDNÍ METRO či DANTON. Dočkal se celé řady prestižních ocenění: byl devětkrát nominován na Césara - z toho dvakrát úspěšně. Dále získal cenu Gérarda Philipa (1973) a Evropskou filmovou cenu (1998).

V roce 1990 se dočkal uznání i v Hollywoodu. Zejména díky titulní roli ve filmu ZELENÁ KARTA, kde ztvárnil postavu francouzského emigranta Faureho, který se snaží za pomoci krásné američanky Bronte získat zelenou kartu (povolení k práci a pobytu v USA). Za tento počin byl oceněn Zlatým Glóbem. Dalšími významnými tituly v jeho kariéře byly CYRANO Z BERGERACU (jenž mu vynesl cenu BAFTA a Oscarovou nominaci) a slavný velkofilm Ridleye Scotta 1492: DOBYTÍ RÁJE. V roce 1999 se dočkal své vysněné role - dobráckého siláka Obelixe ve filmové adaptaci populárního komiksu ASTERIX A OBELIX, kvůli níž musel přibrat dvacet (!) kilogramů.

Gérard Depardieu je proslulý jako velký milovník života, žen a dobrého vína. Je otcem tří dětí. Také díky své neuvěřitelné snaze být ve všem první je v současné době asi nejobsazovanějším francouzským hercem. Často přijímá herecké nabídky aniž by si přečetl scénář, což má za následek že čas od času se objeví i ve snímcích, které nejsou hodné jeho kvalit. Jako režisér debutoval v r. 1984 komedií TARTUFFE. Působí také jako filmový producent. Nedávno prohlásil, že zřejmě definitivně pověsí herectví na hřebík a bude se věnovat jen svým zálibám. < td>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eviiika Eviiika | E-mail | Web | 31. července 2008 v 11:51 | Reagovat

Ahojky mé SB! Pls podívej se ke mě na blog na článek:

http://eviiika.blog.cz/0807/nebudu-tady#komentar

Budu moc ráda,když věnuješ chviličku přečtení tohoto článku a pak dále budu ráda,když ke mě na blog přijdeš v sobotu 2.8. kdy má blog narozeniny.Najdeš tam pak bleskovku-budu i ráda,když se zapojíš-pokud se ti bude chtít.

Měj se hezky,hezký den! Papa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama