Kulaté narozky , a co se nestane?

30. dubna 2008 v 17:32 | ajjii
Jako ve snu si v posledních týdnech musí připadat herec Slováckého divadla v Uherském Hradišti Tomáš Šulaj. Ve stejném roce, kdy slaví kulaté narozeniny, se mu jako na zavolanou plní sny. Muzikál Donaha!, ve kterém se zhostil hlavní role, se stal největším diváckým zážitkem roku, za tutéž roli získal nejvyšší herecké ocenění, Cenu Thálie. A navíc se mu splnil i sen soukromý. Spolu s manželkou Ivou se dočkali svého prvního potomka.
V poslední době Vás potkala role nositele nejvyššího hereckého ocenění Thálie, role Richarda III. a role otce dcery Elišky. Která z nich Vám dala nejvíce zabrat?
Fyzicky mi dala nejvíc zabrat role Richarda III., 25. března mi dala emocionálně - v tom dobrém slova smyslu - zabrat Thálie a tyto emoce jsem si ještě pár dnů v sobě uchovával. Ale o čtyři dny později je vystřídala emoce nad emoce nejsilnější, a tou bylo narození naší dcery Elišky, a tu si v sobě budu uchovávat navždy.
Kdy jste se rozhodl stát hercem? Byl jste komediant už jako dítě?
Když jsem byl ve čtrnácti na svém posledním letním táboře a balil jsem tam holky na své komediantství, tak tehdy to ty holky poprvé pojmenovaly. Hrozně se divily, že nastupuji od září na hotelovku a nejdu studovat konzervatoř. Já se taky hrozně divil, protože mě do té doby nic takového nenapadlo, ale začal ve mně hlodat červíček. Říkal jsem si, když to zabírá na holky, tak to zkusím i jinak. Vytyčil jsem si cíl a šel tvrdě za ním, udělal jsem konkurz do amatérského souboru Dostavník a ve čtvrťáku se přihlásil na JAMU. Vlastně tu maturitu jsem skládal hlavně proto, abych mohl studovat vysokou.
Vaším koníčkem je kouzlení. Co Vás na něm přitahuje?
Kouzlení je mým velkým koníčkem už od patnácti let. Je to zase o tom komediantství, mě už od malička fascinovali všichni cirkusoví umělci a kouzelníci obzvlášť. Cirkus byl pro mne obrovským tajemstvím, jako malý kluk jsem si hrál na artisty a hlavně na kouzelníky.
Vymýšlel jste i některé vlastní triky?
Vymýšlel jsem si nejrůznější primitivní triky a později jsem se zkontaktoval s jedním kouzelníkem, který mi dal základy kouzelnictví. Pak jsem se přihlásil do klubu moderní magie v Přerově a odtud se datuje moje profesionální dráha kouzelníka. Pak jsem to dovršil studiem herectví. On totiž můj učitel Laďa Horák vždycky říkal, že nejlepší spojení pro magii je herec - kouzelník.
Dostane Eliška sourozence?
To ví jen Pán Bůh.
... a Thálie?
Thálie dostává sourozence každý večer, při představení, které všichni ve Slováckém divadle vytváříme pro naše diváky.
Tomáš Šulaj
  • narozen: 7. ledna 1976 v Přerově
  • absolvent brněnské JAMU, obor činoherní herectví (1999)
  • stálé angažmá: Slovácké divadlo v Uherském Hradišti
  • hostoval v Národním divadle v Praze
  • laureát Ceny Thálie 2005 za roli Jerryho v muzikálu Donaha!
  • nejvýznamnější role:
    Jaga v Othellovi, Eda v Šakalích létech, Dimitrij v Bratrech Karamazových, Rychlonožka v legendárních Rychlých šípech, Richard III. ve stejnojmenné hře W. Shakespeara
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama