Co o něm říkají lidé?

30. dubna 2008 v 17:42 | ajjii
... Na ulici je to docela obyčejný člověk. ...
Dostala jsem lístek do Slováckého divadla v Uherském Hradišti.Název hry mi byl známí:,,Šakalí léta".
Nevěděla jsem, jestli mě toto představení nezklame, protože už dobře znám stejnojmený film.Opak se stal pravdou. A v jedné z hlavních rolí se objevil také Tomáš Šulaj.
Tento osmadvacetiletý herec mě na první pohled zaujal, i když není svým zevnějškem nijak nápadný! Na ulici je to docela obyčejný člověk. Zato na prknech divadla se dokáže přeměnit během minutky na co si jen vzpomenete. Měla jsem možnost pozorovat ho dokonce na divadelní zkoušce. Je to takový zvláštní stav, kdy se herec snaží proniknout do své role. A pan Šulaj je při této práci velmi zajímaný.
Když se potom koná premiéra, nikdo by nevěřil, že právě tato role nebyla psaná přesně pro něho. Proto se není čemu divit, že právě on byl jeden z herců nominovaný na cenu Thálie.A to jako jediný zástupce z divadel Zlínského kraje za roli Jaga v Shakespearově hře Othelo. Také jsem ji zhlédla a právě v té chvíli jsem se rozhodla psát o Tomáši Šulajovi. Kdo Othela ve Slováckém divadle viděl, tak jistě pochopí, proč. Už jen naučit se tak obtížný text muselo dát hodně práce. Ale kdyby se Jagovi nevdechla ,,duše", tak by celkový efekt nebyl vůbec zajímavý. Přestože Jago je velice zlý a závistivý člověk, tak mě velice zaujal. Možná právě proto, jak se role ujal Tomáš Šulaj.
Nejenom hraní, ale i zpěv jde herci na jedničku. Dokazuje už na začátku ve zmiňovaných Šakalích létech. Myslím, že je opravdový umělec na svém místě a dělá tak našemu kraji zaslouženou reklamu. Takže kdo z vás nezná Tomáše Šulaje, tak honem do Slováckého divadla v Uherském Hradišti a určitě nebudete zklamáni.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama