Duben 2008

Malý dotazník Tomáše Šulaje

30. dubna 2008 v 18:08 | ajjii
Co mě baví na divadle?
Bezprostřední kontakt s divákem.
Nejoblíbenější role:
Mickey z muzikálu Pokrevní bratři.
Co mám radši? Zkoušení, nebo samotné představení? A proč?
Obojí má své kouzlo. Během zkoušení mám rád ten tvůrčí proces, objevování a rozkrývání všech zákoutí postavy, kterou pak hraju. Ale samozřejmě za představení bych nic nevyměnil.
Oblíbený divadelní brept:
Jednou, při představení Amadea, jsem zapomněl text, a tak jsem si vymyslel větu: "V Anglii mají moji hudbu rádi." A uznáte, že říct v tempu slova "mají moji" je nadlidský výkon. Nakonec tedy ze mě vypadlo: "V Anglii mají mají mají mají..."
S kým bych si chtěl zahrát? A proč?
S Hanou Hegerovou bych si rád zazpíval. A proč? Protože je to nejúžasnější zpěvačka.
Největší divadelní trapas:
Největší trapas jsem zažil, když mi vypadl text v písničce. Tento výpadek se nedá nijak zakamuflovat, protože muzika jde neúprosně dál a většinou z toho člověk vyjde jako totální blb.
Největší zlozvyk:
Koušu si nehty.
Co mě děsí?
Děsí mě asi to, co každého herce, že prošvihnu představení nebo se objevím na jevišti tam, kde vůbec nemám být.
Co nikdy neodmítnu?
Já neumím odmítat.
Co bych rád vzkázal návštěvníkům našich www stránek?
Choďte do divadla, protože ten zážitek z živého představení vám žádné jiné médium nedá.

Co o něm říkají lidé?

30. dubna 2008 v 17:42 | ajjii
... Na ulici je to docela obyčejný člověk. ...
Dostala jsem lístek do Slováckého divadla v Uherském Hradišti.Název hry mi byl známí:,,Šakalí léta".
Nevěděla jsem, jestli mě toto představení nezklame, protože už dobře znám stejnojmený film.Opak se stal pravdou. A v jedné z hlavních rolí se objevil také Tomáš Šulaj.
Tento osmadvacetiletý herec mě na první pohled zaujal, i když není svým zevnějškem nijak nápadný! Na ulici je to docela obyčejný člověk. Zato na prknech divadla se dokáže přeměnit během minutky na co si jen vzpomenete. Měla jsem možnost pozorovat ho dokonce na divadelní zkoušce. Je to takový zvláštní stav, kdy se herec snaží proniknout do své role. A pan Šulaj je při této práci velmi zajímaný.
Když se potom koná premiéra, nikdo by nevěřil, že právě tato role nebyla psaná přesně pro něho. Proto se není čemu divit, že právě on byl jeden z herců nominovaný na cenu Thálie.A to jako jediný zástupce z divadel Zlínského kraje za roli Jaga v Shakespearově hře Othelo. Také jsem ji zhlédla a právě v té chvíli jsem se rozhodla psát o Tomáši Šulajovi. Kdo Othela ve Slováckém divadle viděl, tak jistě pochopí, proč. Už jen naučit se tak obtížný text muselo dát hodně práce. Ale kdyby se Jagovi nevdechla ,,duše", tak by celkový efekt nebyl vůbec zajímavý. Přestože Jago je velice zlý a závistivý člověk, tak mě velice zaujal. Možná právě proto, jak se role ujal Tomáš Šulaj.
Nejenom hraní, ale i zpěv jde herci na jedničku. Dokazuje už na začátku ve zmiňovaných Šakalích létech. Myslím, že je opravdový umělec na svém místě a dělá tak našemu kraji zaslouženou reklamu. Takže kdo z vás nezná Tomáše Šulaje, tak honem do Slováckého divadla v Uherském Hradišti a určitě nebudete zklamáni.

Kulaté narozky , a co se nestane?

30. dubna 2008 v 17:32 | ajjii
Jako ve snu si v posledních týdnech musí připadat herec Slováckého divadla v Uherském Hradišti Tomáš Šulaj. Ve stejném roce, kdy slaví kulaté narozeniny, se mu jako na zavolanou plní sny. Muzikál Donaha!, ve kterém se zhostil hlavní role, se stal největším diváckým zážitkem roku, za tutéž roli získal nejvyšší herecké ocenění, Cenu Thálie. A navíc se mu splnil i sen soukromý. Spolu s manželkou Ivou se dočkali svého prvního potomka.
V poslední době Vás potkala role nositele nejvyššího hereckého ocenění Thálie, role Richarda III. a role otce dcery Elišky. Která z nich Vám dala nejvíce zabrat?
Fyzicky mi dala nejvíc zabrat role Richarda III., 25. března mi dala emocionálně - v tom dobrém slova smyslu - zabrat Thálie a tyto emoce jsem si ještě pár dnů v sobě uchovával. Ale o čtyři dny později je vystřídala emoce nad emoce nejsilnější, a tou bylo narození naší dcery Elišky, a tu si v sobě budu uchovávat navždy.
Kdy jste se rozhodl stát hercem? Byl jste komediant už jako dítě?
Když jsem byl ve čtrnácti na svém posledním letním táboře a balil jsem tam holky na své komediantství, tak tehdy to ty holky poprvé pojmenovaly. Hrozně se divily, že nastupuji od září na hotelovku a nejdu studovat konzervatoř. Já se taky hrozně divil, protože mě do té doby nic takového nenapadlo, ale začal ve mně hlodat červíček. Říkal jsem si, když to zabírá na holky, tak to zkusím i jinak. Vytyčil jsem si cíl a šel tvrdě za ním, udělal jsem konkurz do amatérského souboru Dostavník a ve čtvrťáku se přihlásil na JAMU. Vlastně tu maturitu jsem skládal hlavně proto, abych mohl studovat vysokou.
Vaším koníčkem je kouzlení. Co Vás na něm přitahuje?
Kouzlení je mým velkým koníčkem už od patnácti let. Je to zase o tom komediantství, mě už od malička fascinovali všichni cirkusoví umělci a kouzelníci obzvlášť. Cirkus byl pro mne obrovským tajemstvím, jako malý kluk jsem si hrál na artisty a hlavně na kouzelníky.
Vymýšlel jste i některé vlastní triky?
Vymýšlel jsem si nejrůznější primitivní triky a později jsem se zkontaktoval s jedním kouzelníkem, který mi dal základy kouzelnictví. Pak jsem se přihlásil do klubu moderní magie v Přerově a odtud se datuje moje profesionální dráha kouzelníka. Pak jsem to dovršil studiem herectví. On totiž můj učitel Laďa Horák vždycky říkal, že nejlepší spojení pro magii je herec - kouzelník.
Dostane Eliška sourozence?
To ví jen Pán Bůh.
... a Thálie?
Thálie dostává sourozence každý večer, při představení, které všichni ve Slováckém divadle vytváříme pro naše diváky.
Tomáš Šulaj
  • narozen: 7. ledna 1976 v Přerově
  • absolvent brněnské JAMU, obor činoherní herectví (1999)
  • stálé angažmá: Slovácké divadlo v Uherském Hradišti
  • hostoval v Národním divadle v Praze
  • laureát Ceny Thálie 2005 za roli Jerryho v muzikálu Donaha!
  • nejvýznamnější role:
    Jaga v Othellovi, Eda v Šakalích létech, Dimitrij v Bratrech Karamazových, Rychlonožka v legendárních Rychlých šípech, Richard III. ve stejnojmenné hře W. Shakespeara

ještě jednou životopis Tomáše Šulaje

30. dubna 2008 v 17:28 | ajjii
Studium:
JAMU 1995 - 1999 (činoherní herectví) absolventská role: Forbantos, předseda vlády (O. Meleshkina-Smilková / Elektra - Metamorfózy mýtu) Umělecké působení mimo Slovácké divadlo a oblíbené role:Národní divadlo Praha: Prosektor, Mafián, Sluha Wolandovy suity, Marek Krysobijce, Zpěvák, Mafián, Milicionář a další postavy procházející dějem (M. Bulgakov / Mistr a Markétka) Slovácké divadlo - angažmá od roku 1999, oblíbené role: Henry (T. Stoppard / To pravé) Jago (W. Shakespeare / Othello) - ocenění za roli: Slovácký Oskar 2003 Největší z pierotů 2003 nominace na cenu Thálie 2003 v mužské kategorii "činohra" nominace na Cenu Alfréda Radoka 2003 - kategorie mužský herecký výkon Eda (P. Šabach,

Líbí se vám Tomáš Šulaj (vzhledově)?

30. dubna 2008 v 14:26 | ajjii
Hlasuj v anketě , a dostaneš odměnu!!!! Každý vyhrává!!!


Vyděli jste .....

30. dubna 2008 v 14:11 | ajjii
Já jsem byla už na Songu pro dva dvakrát!!!!! Je to super!!!!!